Pomysły na przebranie lata 80

Pomysły na przebranie lata 80

Lata 80. to czas, który nie tylko obfitował w wyjątkowe wydarzenia historyczne, ale także w niezapomniane trendy modowe. Przebrania inspirowane tą dekadą to doskonały sposób na wyróżnienie się na imprezie tematycznej. Oto siedem pomysłów na oryginalne stroje z lat 80.

Gwiazdy muzyki pop

W latach 80. swoje kariery zaczynały takie gwiazdy jak Madonna, Michael Jackson czy Prince. Ich charakterystyczne stroje i stylizacje są doskonałym pomysłem na przebranie. Można zdecydować się na czarną skórzaną kurtkę z cekinami i białe skarpetki, które kojarzą się z królem popu, czy też na koronkowe rękawiczki i krótką spódnicę, które były znakiem rozpoznawczym Madonny.

Moda fitness

Lata 80. to czas, gdy moda fitness zaczęła zdobywać popularność. Wówczas wiele osób nosiło legginsy, getry czy obcisłe body. Przebranie inspirowane tą modą może składać się z kolorowych legginsów, szerokiej opaski na głowę oraz wysokich skarpetek. Nie można zapomnieć o butach sportowych oraz aerobiku, który był nieodłącznym elementem tamtej dekady.

Punk i nowa fala

Lata 80. to także czas, gdy punk i nowa fala zyskiwały na popularności. Przebranie inspirowane tym stylem może składać się z charakterystycznych skórzanych ramonesek, glanów oraz długich naszyjników z łańcuchami. Warto również postawić na mocny makijaż oraz irokeza, która była symbolem buntu w tamtych czasach.

Disco i glam rock

Disco i glam rock to kolejne style muzyczne, które zdominowały lata 80. Przebranie inspirowane tymi trendami może składać się z kolorowych, błyszczących ubrań, takich jak spodnie z dzwonami czy bluzki z bufiastymi rękawami. Nie można zapomnieć o wysokich butach na platformie oraz mocno podkreślonym makijażu.

Moda uliczna

W latach 80. moda uliczna zaczęła nabierać coraz większego znaczenia. Przebranie inspirowane tym stylem może składać się z szerokich spodni dresowych, bluz z kapturem oraz kolorowych trampków. Warto również postawić na charakterystyczne akcesoria, takie jak łańcuszki czy duże kolczyki.

Styl yuppie

Lata 80. to czas, gdy na fali popularności znajdował się styl yuppie. Przebranie inspirowane tym trendem może składać się z eleganckiego garnituru, krawata oraz drogiej biżuterii. Warto również pomyśleć o dodatkach takich jak teczkę czy drogi zegarek, które były symbolem statusu społecznego w tamtych czasach.

Kreskówki i filmy

W latach 80. powstało wiele kultowych kreskówek i filmów, które do dziś są źródłem inspiracji dla przebrań. Można zdecydować się na stroje postaci z "Transformers", "He-Man" czy "G.I. Joe", lub zainspirować się kreacjami bohaterów filmów takich jak "Blade Runner", "Ghostbusters" czy "Indiana Jones".

Dodatkowe pomysły na przebrania z lat 80

Styl new romantic charakteryzował się romantycznymi i ekstrawaganckimi ubraniami oraz mocnym makijażem. Przebranie inspirowane tym trendem może składać się z koronkowych bluzek, aksamitnych żakietów oraz kolorowych szalików. Styl grunge, który zyskał popularność pod koniec dekady, może obejmować rozciągnięte swetry, obcisłe dżinsy oraz ciężkie buty, z typowymi dodatkami jak flanelowe koszule czy choker.

Nie można również zapomnieć o modzie na neonowe kolory, która dominowała w latach 80. Postaw na jaskrawe ubrania, takie jak legginsy, bluzki czy opaski na głowę, oraz na kolorowe akcesoria, jak bransoletki czy kolczyki.

Inspiracje można czerpać również z popularnych seriali telewizyjnych tamtych lat, jak "Dynastia" czy "Dallas", gdzie eleganckie sukienki, futrzane płaszcze oraz wysokie buty na obcasie królowały w garderobach bohaterów.

Źródłem inspiracji mogą być także gry komputerowe i wideo. Postacie z takich gier jak "Super Mario", "Pac-Man" czy "Space Invaders" mogą stanowić ciekawy pomysł na przebranie.

Podsumowanie

Wybierając przebranie inspirowane latami 80., pamiętaj o charakterystycznej dla tamtego okresu swobodzie i kreatywności. Nie bój się eksperymentować z różnymi stylami, aby stworzyć oryginalne i niepowtarzalne przebranie, które zachwyci wszystkich uczestników imprezy tematycznej. Każdy z tych pomysłów pozwoli na wyróżnienie się i przypomni o niezapomnianych trendach tamtej dekady.

Kategorie artykułów